Belki yağmura da gerek kalmazdı, insanlar bu kadar kirli olmasaydı.

Fidel Castro Sözleri

Reklam Alanı

Bu yazımıda hazırlamış olduğumuz Fidel Castro sözleri, Fidel Castro mesajları adlı konumuzdan bahsedeceğiz. Bu sanatçının sözlerini ve mesajlarını sizin için hazırladık.

Fidel Castro Sözleri

Eğer büyük kitleleri ikna edebilmişse, fikirler silahlara ihtiyaç duymaz.

Beni suçlayabilirsiniz, sorun değil: Tarih beni aklayacaktır.

Devrim için savaşmayana komünist denmez.

Ben bir Marksist Leninistim ve yaşamımın son anına kadar da böyle kalacağım.

Bir katilin, bir hırsızın başbakan olduğu bir cumhuriyette, dürüst kişilerin yerinin ya mezar, ya cezaevi olduğunu anlayabilmek zor bir şey olmasa gerek.

Dilenciye verilen bir ekmek yardımseverlik degildir. Asıl yardımseverlik, siz de dilenci kadar açken onunla paylaşılan ekmektir.

Devrim hareketine 82 kişiyle başladım. Eğer bunu tekrar yapmak zorunda kalsaydım yanıma 10 ya da 15 sadık insan alırdım. Eğer sadıksanız ve hareket planınız varsa ne kadar küçük olduğunuzun hiç bir önemi yoktur.

Atatürk’ün büyük bir asker, döneminin en önemli liderlerinden biridir.

Castro Atatürk’ü kastederek, “O’nun yaptıklarını ben başaramazdım. Asıl devrimci Atatürk’tür. Bu kadar büyük bir devrim yaptım ama Atatürk’ün yaptıklarını başaramazdım.

Yönetimin bir suçlu veya hırsız tarafından garanti altına alındığı bir cumhuriyette onurlu insanların öldürülmesi veya hapsedilmesi olağandır… Beni lanetleyin. Bunun hiçbir önemi olmayacak, çünkü tarih benim yanımda yer alacak.

İsterse Amerika’ya seçimler için bir gözlemci gönderelim.

Kategori: Ozlu Sozler

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?